Skip to main content

Kalendarz Pirelli na rok 2024 przynosi niezwykłą kolekcję dostojników królewskich i znanych modelek. Wśród nich znajdują się Jego Wysokość Otumfuo Osei Tutu II, Król historycznego Imperium Asante na Zachodnim Wybrzeżu Afryki, oraz legendarna aktorka Hollywood, Angela Bassett. To dzieło młodego, 28-letniego artysty wizualnego z Ghany, Prince’a Gyasiego, który jest jednym z najmłodszych fotografów, którzy mieli zaszczyt wykonać zdjęcia do kalendarza Pirelli, obchodzącego swoją 50. edycję.

Gyasi został wybrany do sfotografowania Kalendarza, co samo w sobie było dla niego ogromnym wyróżnieniem. „Jestem jednym z najmłodszych fotografów, którzy mieli tę okazję, i to jest niesamowite,” powiedział.

Wybór modeli do Kalendarza opierał się na ich wpływie na życie i myślenie Gyasiego, który zaznaczył: „Niektórzy z nich to moi przyjaciele, więc to było jak praca z rodziną ze względu na naszą więź.”

W Kalendarzu Pirelli na 2024 rok pojawią się zarówno stare znajome twarze, jak i nowe. Wśród modeli znajduje się supermodelka Naomi Campbell, która po raz piąty pojawi się w kalendarzu. Inne nowe twarze to Margot Lee Shetterly, autorka „Hidden Figures: The American Dream and the Untold Story of the Black Women Who Helped Win the Space Race”, oraz Amanda Gorman, autorka wiersza „The Hill We Climb”, który wygłosiła na inauguracji prezydenta USA Joe Bidena w 2021 roku.

Sesja zdjęciowa do Kalendarza odbyła się w Londynie, gdzie wiele z modelek gromadziło się na trzydniowej sesji zdjęciowej, podczas której wystąpili DJ-e Juls, JAE5, Tiffany Calver i Mercedes Benson, tworząc atmosferę imprezy na zakończenie sesji z udziałem nigerijskiej piosenkarki, aktorki i autorki Tiwy Savage.

Ponadto, Gyasi przeprowadził sesję zdjęciową w swojej rodzinnej Ghanie, gdzie miał okazję reprezentować swój kraj i jego kulturę. W sesji wziął udział także Jego Wysokość Otumfuo Osei Tutu II wraz z delegacją królewską. Inni uczestnicy to m.in. amerykańska piosenkarka Teyana Taylor, były piłkarz Marcel Desailly oraz Ghanski artysta współczesny Amoako Boafo.

Kalendarz Pirelli na rok 2024 jest wyjątkowy, obchodzi swoje 60. urodziny od momentu założenia w 1964 roku. Prace nad nim wykonał młody artysta Prince Gyasi, który już teraz zdobywa uznanie za swoją odważną i barwną twórczość. Gyasi, znany ze swoich osobistych prac fotograficznych, zachował wierność swoim korzeniom w swojej pracy nad Kalendarzem Pirelli, tworząc niezwykłe i wyjątkowe obrazy.

Kalendarz Pirelli na rok 2024 to hołd dla historii i sztuki fotografii, a także nieustające źródło inspiracji dla miłośników mody i sztuki na całym świecie.

Więcej na: Pirelli Calendar
Zdjęcie: ALESSANDRO SCOTTI