Skip to main content

Meksykański dziennikarz i entuzjasta UFO, Jaime Maussan, poprowadził w Meksyku drugie posiedzenie kongresowe poświęcone niezidentyfikowanym obiektom latającym, podczas którego zaprezentowano peruwiańskie mumie z trzema palcami jako potencjalny dowód na istnienie form życia niepozostających w związku z życiem na Ziemi. Maussan, który pierwszy raz przedstawił dwa egzemplarze podczas wrześniowego spotkania, tym razem skoncentrował się na udowadnianiu autentyczności ciał, które nie były prezentowane na żywo.

Antropolog Roger Zuniga z peruwiańskiego Uniwersytetu Narodowego San Luis Gonzaga, po czteroletnich badaniach, stwierdził, że badane przez nich mumie są rzeczywiste i nie zostały stworzone przez człowieka. Jednakże, badacze nie zadeklarowali, że są to pozaziemskie istoty. W odpowiedzi na krytykę ze strony naukowej wspólnoty, która określiła wcześniejszą prezentację jako sztuczkę, Zuniga zaznaczył, że badane przez nich ciała są autentyczne, w przeciwieństwie do wcześniejszych fałszywych znalezisk.

Podczas posiedzenia, argentyński chirurg Celestino Adolfo Piotto wysunął tezę, że mumie mogą być ewoluowaną wersją współczesnych ludzi, nazywając je naszymi potomkami. Dodatkowo, meksykański raper Claudio Yarto, zaskoczył publiczność opowiadając o swoim osobistym doświadczeniu z UFO i zakończył swoje przemówienie rymem, co spotkało się z aplauzem zebranych.

Poseł Sergio Gutierrez z partii rządzącej Morena wezwał do reformy meksykańskich przepisów w celu upublicznienia wszystkich informacji na temat UFO.

Źródło: Yahoo New